Videokamera Sony FDR-AX33B černá (Vystaveno na prodejně 8800502938)

bazar
Značka: Sony , Kategorie: Pokročilé videokamery
Kód zboží: -9281690

Bazar - Vystaveno na prodejně 8800502938

Zjistit dostupnost
Bazar - Vystaveno na prodejně 8800502938

Videokamera, s níž nic nepropásnete


Jednou jsou to nezapomenutelné zážitky z dovolené s rodinou, jindy vrcholné výkony z fotbalových utkání nebo unikátní scenerie z vlastních dobrodružných cest po horách. Ať tak či onak, vždy se najde důvod zaznamenat a archivovat to, co se již nebude opakovat. Videokamera Sony FDR –AX33B by o tom mohla povídat, proto byla vybavena vším potřebným, co můžete potřebovat v nejrůznějších podmínkách a situacích. A co víc, nemusíte se omezovat pouze na tvorbu videosnímků ve 4K rozlišení (UHD). Bravurně zvládne i fotografie.

Lehčí, kompaktnější, praktičtější


Videokamera Sony FDR-AX33B si zakládá na intuitivním zpracování a příjemném designu. Dokládá to i lehké a kompaktní tělo, které je o 30 % menší a o 20 % lehčí než předchozí model FDR-AX100, což uvítají uživatelé, pro něž je důležité snadné umístění videokamery do kapsy nebo malé brašny. S tím se pojí mimořádná pozornost ke špičkovému snímači CMOS Exmor, zlepšující kvalitu obrazu a redukující šum ve tmavém prostředí, a pokročilý obrazový procesor BIONZ X, vyznačující se schopností rychlého zpracování snímaného prostředí, jehož důsledkem je dosažení přirozeně živého obrazu. Širokoúhlý 29,8mm objektiv ZEISS Vario-Sonnar T je třešničkou na dortu.

Obraz, jenž porozuměl detailu


Videokamera je vybavena LCD displejem Xtra Fine s úhlopříčkou 3 palce, jehož rozlišení dosahuje 921 600 bodů. Díky technologii WhiteMagic, která zvyšuje jas displeje, vám neuniknou žádné snímané detaily ani na přímém slunci. Podobné vlastnosti platí i pro elektronický hledáček s obzvláště vysokým dynamickým rozsahem a schopností přesného zacílení.

Videokamera FDR-AX33B bez problémů pořídí nahrávku v Ultra HD rozlišení (3840 x 2160 bodů), přičemž těšit se můžete na tzv. převzorkování rozlišení ve prospěch Full HD přehrávání. Co to znamená? Pokud chcete přehrávat záznam v televizoru, který nedosahuje kvalit záznam videokamery, dokáže technologie optimalizovat obraz ve prospěch Full HD standardu.

Obtížné podmínky jako potvrzení kvality


Chcete zaznamenávat sportovní utkání nebo objekty, pohybující se ve značné vzdálenosti, jako například zvěř? Není problém. Objektiv zásluhou 10x optického a 120x digitálního zoomu si s tím brilantně poradí, stejně jako se sceneriemi majestátných krajin. Na vynikající úrovni je rovněž světelnost objektivu (1,8-3,4 f) a technologie zajišťující bezchybný kontrast a zaostření. Optický stabilizátor obrazu SteadyShot si poradí i v případě, že se vám třese ruka.

Sdílení s přáteli a přístup k internetu


Přístup k internetu a pokročilé možnosti sdílení jsou v případě videokamery Sony FDR-AX33B samozřejmostí. Vybavena je nejen integrovanou Wi-Fi technologií, s níž se vám dnes již prakticky odkudkoliv otevírají možnosti ke sdílení snímků na sociálních sítích, ale i technologií NFC (Near Field Communication), která umožňuje přenášení obsahu pouhým fyzickým dotykem mezi zařízeními, disponující touto technologií. Díky přístupu k internetu získáváte přístup k živému streamování videí na webu Ustream.

Fotoaparát a pokročilé možnosti přizpůsobení

Zoom, zaostření, expozice, IRS, rychlost závěrky nebo režim posunu vyvážení bílé. Vše si můžete nastavovat dle libosti, stačí využít manuální kroužek inteligentně umístěný na přední straně videokamery. Možnosti přizpůsobení však nabízejí i mnohé nadstandardní funkce. Funkce zkráceného přehrávání Trimming Playback například dokáže specifickou část obrazu přehrávat v jiném rozlišení, než je přehráván celek.

Režim nočního záznamu umožňuje pořizovat fotografie v rozlišení až 20,6 MPx. Pro pokročilejší uživatele se stává výzvou funkce Motion Shot Video, která si umí pohrát s vrstvením jednotlivých snímků, a Face Detection (rozpoznání obličeje pro optimalizaci nastavení klíčových parametrů kamery) či obdobná funkce Smile Shutter. Vychytávkou je možnost pořizovat filmy ve dvou videoformátech současně (AVCHD/mp4).

Hrátky se zvukem


Přesto, že jde především o kvalitu obrazu, FDR-AX33B nabízí více než bohaté formáty záznamu zvuku včetně Dolby Digital 5.1k, s čímž souvisí pětikanálový mikrofon, který snímá autentickou atmosféru dané scenérie. Pokud si chcete výsledek užít, stačí videokameru propojit s domácí sítí a vaším domácím kinem. Bohaté možnosti regulace představuje například automatická redukce šumu větru nebo potlačení zvuků v pozadí scenérie, jako je například vlastní hlas, a možnost zaměřit se pouze na snímaný obraz.

Cesta k bohaté konektivitě


Nebojte se. Ochuzeni o možnosti rozšíření rozhodně nebudete. Na těle kamery naleznete konektor pro sluchátka, výstup 4K, patici pro příslušenství, DC vstup, HDMI konektor, microUSB, výstup pro kompozitní video a stereofonní minikonektor. Součástí dodávky je dobíjecí baterie, napájecí adaptér, uživatelská příručka, HDMI kabel a USB kabel. Videokamera pracuje na baterii NP-FV70, kterou dobíjíte klasicky přes USB rozhraní.

Vystaveno Prodejna

AX33 – videokamera Handycam® 4K se snímačem CMOS Exmor R™

Praktická videokamera 4K s vyváženým optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot™

Videokamera Sony 4K s vyváženým optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot™ má mnoho funkcí pro manuální ovládání, všechny v jedom kompaktním těle.

 • Záznam 4K Ultra HD (3840 x 2160)
 • Vyvážený optický stabilizátor obrazu SteadyShot™
 • 29,8mm objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T*

Kvalita obrazu 4K
Pořizujte záznam v kvalitě 4K obsahující až čtyřikrát více detailů než záznam v rozlišení Full HD (3840 x 2160 pixelů vs. 1920 x 1080) a zachycujte více z neuvěřitelných vlastností, které snímky dokonale oživí.

Mimořádně lehké, mimořádně kompaktní tělo
Model FDR-AX33 je o více než 30 % menší a o více než 20 % lehčí než jeho předchůdce, model FDR-AX100, což z něj činí nejmobilnější 4K videokameru na trhu.

Vyvážený optický stabilizátor obrazu SteadyShot™
Naše pokročilá stabilizace obrazu umožňuje dosáhnout záznamu bez rozmazání, i když se vám při jeho pořizování třese ruka nebo to skáče.

Pokročilé funkce natáčení
Díky ergonomickým manuálním ovládacím prvkům si vychutnejte možnost úplného přizpůsobení. Pomocí intuitivního víceúčelového manuálního kroužku nastavujte zoom, zaostření, expozici, clonu, expoziční čas, funkci AE Shift nebo režim posunu vyvážení bílé po použití manuálního tlačítka pro volbu režimu. Elektronický hledáček nabízí přesný náhled snímku.

Přehrávání ve Full HD s převzorkováním rozlišení
Dopřejte si lepší zážitek ze sledování i bez televizoru 4K. Model FDR-AX33 pomocí převzorkování rozlišení automaticky převádí záznam ve 4K na výjimečně detailní rozlišení Full HD.

Funkce zkráceného přehrávání Trimming Playback
Můžete zvolit specifickou část obrazu a přehrávat díky vysokému rozlišení 4K ji přehrávat v kvalitě Full HD. Páčkou zoomu nebo pomocí ikony nabídky na obrazovce můžete také změnit velikost oříznutí.

Ovládání více videokamer
Více záběrů znamená více příležitostí k úpravám. Vytvářejte snadno záznam z celé řady úhlů z kamer připevněných přímo k modelu FDR-AX33 nebo připojených bezdrátově. Díky ovládání více videokamer je snadné synchronizovat nastavení záznamu na všech zařízeních.

Živé streamování na webu Ustream®
Některé věci je nejlepší vidět v reálném čase – od různých výkonů po sportovní akce. Sdílejte záběry tak, jak se dějí, s vysoce kvalitním obrazem a zvukem.

Zvýraznění Movie Maker
Všestranná funkce pro přehlednou úpravu videozáznamů Highlight Movie Maker nabízí několik funkcí, které vám ušetří čas. Přidávejte ke klíčovým momentům během nahrávání body zvýraznění a nechte videokameru automaticky synchronizovat přechody do zvoleného soundtracku.

Snímač CMOS Exmor®
Tento špičkový snímač zlepšuje kvalitu obrazu, redukuje šum ve tmavém prostředí a umožňuje jemné rozostření pozadí.

Obrazový procesor BIONZ X™
Pokročilý obrazový procesor BIONZ X™ vám pomůže dosáhnout přirozenější živosti a realističnosti kvality obrazu i možností rychlejšího zpracování.

Širokoúhlý objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T*
Tento 29,8mm širokoúhlý objektiv ZEISS®, který nabízí 10x optický zoom, je ideální nejen pro zachycení majestátní krajiny a celé řady dalších scén – je dokonale vyladěný speciálně pro rozlišení 4K.

Výjimečná kvalita obrazu
Na základě využití formátu XAVC S, který byl vytvořen z formátu XAVC pro profesionální využití, lze nahrávat v neuvěřitelné kvalitě rozlišení 4K Ultra HD a s vysokou přenosovou rychlostí. Data XAVC S jsou navíc komprimována, aby s nimi mohli běžní spotřebitelé lépe manipulovat.

Zachycení fotografií 20,6 MP
Někdy video nepotřebujete – nebo nechcete. V takovém případě si můžete na videokameře nastavit režim fotografování a pořídit úchvatné vysoce kvalitní snímky, jako byste měli k dispozici fotoaparát.

Vynikající noční záznam
Tato funkce využívá infračervené světlo umožňující fotografovat i v naprosté tmě. Pomocí funkce NIGHTSHOT mohou rodiče jednoduše zachytit roztomilý výraz spících dětí.

Funkce Motion Shot Video
Tato praktická funkce umožňuje přehrávání dramatické sekvence vrstvených snímků a sledování každé jednotlivé sekundy během akce. Jedná se o účinný nástroj pro analýzu pohybu při sportu na obrazovce. Během přehrávání můžete upravovat interval mezi snímky nebo zachycovat fotografie, které lze sdílet s přáteli.

Dvojitý záznam videa
Nahrávejte dva filmy zároveň – jeden v maximální kvalitě formátu XAVC S nebo AVCHD a druhý ve formátu mp4. Získáte tak jeden malý soubor připravený pro okamžité sdílení a navíc soubor v profesionální kvalitě pro další úpravy.

Funkce Face Detection a Smile Shutter
Pomocí funkce rozpoznání obličeje Face Detection můžete optimalizovat zaostření, expozici a barvy u osob, které nejsou na snímku nejdůležitější. Obličeji určitého objektu můžete dát prioritu tak, že se jej dotknete na displeji LCD. A s funkcí Smile Shutter dokáže model FDR-AX33 také automaticky zachytit fotografie krásných (ale pomíjivých) úsměvů, i během pořizování videozáznamu.

AF s funkcí uzamknutí
Vždy vylepší sledování pohybujících se objektů na základě využití optimálního bodu automatického ostření a nastavení velikosti cílového záběru tak, aby odpovídala vlastnostem objektu. Díky pokrokům v oblasti fázového automatického ostření je nyní přesnější než kdykoli předtím – využívejte tedy uzamknutí a přesně fotografujte rychle se pohybující objekty.

5.1kanálový mikrofon
Zaznamenávejte jasný zvuk, který přesně zachytí atmosféru scény, a užívejte si přehrávání prostorového zvuku na svém systému domácího kina. Indikátory úrovně na panelu LCD zajišťují vizuální monitorování úrovně jednotlivých kanálů.

Automatická redukce šumu větru
Díky využití pokročilého algoritmu zvukové analýzy eliminuje tato funkce šum větru – ten je největším viníkem nízké kvality zvuku venkovních nahrávek.

Ztlumení vlastního hlasu
Snižte intenzitu zvuků za kamerou, ať už na natáčený objekt mluvíte nebo jej povzbuzujete.

Funkce Golfový úder
Analyzujte svůj odpal, aniž byste potřebovali speciální vybavení. Funkce Golfový úder vám umožní zachytit video a fotografie každého kroku při odpalu.

Displej LCD Xtra Fine s technologií WhiteMagic™
Displej LCD Xtra Fine s vysokou přesností je vybaven technologií WhiteMagic a kromě pixelů RGB využívá také bílé pixely, čímž se zvyšuje jas displeje a uživatelé vidí všechny drobné detaily a tóny na displeji ve všech typech prostředí, i venku za jasného slunečného svitu.

Vestavěný kabel USB
Vestavěný kabel USB uschovaný v řemínku na ruku je velmi praktický pro mimořádně rychlé nabíjení a připojení k počítači. Není tedy třeba balit navíc kabel USB nebo napájecí adaptér AC, které zbytečně překážejí. Pro nabíjení bez počítače lze využít kompaktní adaptér AC-USB (volitelný).

Specifikace

Velikost a hmotnost
Rozměry (Š x V x H) Přibl. 71 x 78,5 x 155 mm (s dodanou baterií)
Hmotnost Přibl. 700 g (s dodanou baterií)

Snímač
Typ snímače Snímač CMOS „Exmor R®“ typu 1/2,3 (7,76 mm) s technologií „převráceného“ snímače
Efektivní pixely (video) Přibl. 8,29 MP (16:9)
Efektivní pixely (fotografie)

 • Přibl. 10,3 MP (16:9)
 • Přibl. 7,74 MP (4:3)


Objektiv
Typ objektivu Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T*
Průměr filtru 52 mm
Světelnost (nejnižší clona) F1,8 až F3,4
Typ clony 6 lamel
Ohnisková vzdálenost f=3,8–38,0 mm
Ohnisk. vzdálenost (35 mm) (video) f=29,8–298,0 mm (16:9)
Ohnisk. vzdál. (35 mm) (fotografie)

 • f=26,8–268,0 mm (16:9)
 • f=32,8–328,0 mm (4:3)

Minimální vzdálenost pro zaostření

 • Přibl. 1 cm (širokoúhlý)
 • Přibl. 80 cm (teleobjektiv)


Zoom
Optický zoom 10x
Zoom s čistým obrazem 4K: 15x, HD: 20x
Digitální zoom 120x

Stabilizace obrazu
SteadyShot Vyvážená optická stabilizace obrazu SteadyShot s aktivním režimem (širokoúhlý záběr až teleobjektiv)

Expozice
Režimy expozice

 • Auto (Automaticky)
 • Flexibilní bodové (dotykový panel)
 • Ruční (nabídka / kroužek)

Kompenzace expozice AE Shift (dotykový panel / kroužek)
Kompenzace protisvětla Ano (Automaticky)
Minimální osvětlení

 • Standardní: 4K: 9 luxů (rychlost závěrky 1/50), HD: 6 luxů (rychlost závěrky 1/50)
 • Nízký: 4K: 5 luxů (rychlost závěrky 1/25), HD: 3 luxy (rychlost závěrky 1/25)
 • Noční snímání NightShot: 0 luxů (rychlost závěrky 1/50)


Vyvážení bílé
Režimy vyvážení bílé

 • Auto (Automaticky)
 • Jeden stisk
 • Venkovní
 • Interiér


Hledáček
Typ hledáčku 0,6 cm (typ 0,24) / ekvivalent 1 555 200 barevných bodů

LCD
Typ obrazovky 7,5 cm (typ 3,0) širokoúhlý (16:9) displej LCD™ Xtra Fine (921 600 bodů)
Seřízení úhlu Úhel otevření: max. 90 stupňů; úhel otočení: max. 270 stupňů
Ovládání jasu Ano (Menu)
Dotykový panel Ano

Závěrka
Rychlost závěrky

 • Rozsah automatického ovládání (1/6–1/10000 s)
 • Standardní (1/50–1/10000 s)
 • Ruční ovládání čočky (1/25–1/10000 s)
 • Ruční závěrka (1/6–1/10000 s)
 • Plynulé pomalé nahrávání (1/215–1/10000 s)


Zaostřování
Typ ostření Kontrastní automatické ostření
Režim ostření Automaticky/Manuálně (dotykový panel / kroužek)
Oblast zaostření

 • Zaostřování v plném rozsahu
 • Bodové zaostřování


Snímání
Obrazový procesor Obrazový procesor BIONZ™ X
Samospoušť Přibl. 10 s (Fotografie / Golfový úder)
Volba scény

 • Auto (Automaticky)
 • Noční scéna
 • Východ a západ slunce
 • Ohňostroj
 • Krajina
 • Portrét
 • Reflektor
 • Pláž
 • Sníh

Obrazové efekty Ano
Další funkce snímání Ztlumení vlastního hlasu, Cinematone, rozpoznávání obličeje, funkce Smile Shutter, funkce Golfový úder, plynulé pomalé nahrávání, stabilizace obrazu, inteligentní automatický režim

Blesk
Systém měření záblesků TTL měření pro blesk
Režim blesku Auto/Zapnuto/Vypnuto
Kompenzace blesku Ano (3 kroky)

Paměťová média
Kompatibilní záznamová média Memory Stick PRO Duo™ (Mark 2), Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo™, paměťové karty SD/SDHC/SDXC (třída 4 nebo vyšší)

Záznam
Formát záznamu (video)

 • Formát XAVC S: MPEG4-AVC / H.264
 • Kompatibilní s formátem AVCHD verze 2.0: MPEG4-AVC/H.264
 • Mp4: MPEG-4 AVC / H.264

Formát záznamu (fotografie) Kompatibilní s DCF verze 2.0; Exif verze 2.3; MPF Baseline
Rozlišení videa

 • XAVCS 4K: 3840 x 2160 / 25p, 24p
 • XAVCS HD: 1920 x 1080 / 50p, 25p, 24p
 • AVCHD: 1920 x 1080/50p (PS), 25p (FX, FH), 24p (FX, FH), 50i (FX, FH), 1440 x 1080/50i (HQ, LP)
 • mp4: 1280 x 720 25p

Rychlost záznamu videa (ABR/VBR)

 • XAVC S 4K: Přibl. 100 Mb/s
 • XAVC S 4K: Přibl. 60 Mb/s
 • XAVC S HD: Přibl. 50 Mb/s
 • AVCHD PS: Přibl. 28 Mb/s / FX: Přibl. 24 Mb/s / FH: Přibl. 17 Mb/s / HQ: Přibl. 9 Mb/s / LP: Přibl. 5Mb/s
 • mp4: Přibl. 3 Mb/s

Velikost fotografie (rež. fotogr.)

 • 20,6 megapixelu 16:9 (6048 x 3400), 15,4 megapixelu 4:3 (4528 x 3400)
 • M: 10,3 megapixelu 16:9 (4288 x 2408), 7,7 megapixelu 4:3 (3216 x 2408)
 • S: 2,1 megapixelu 16:9 (1920 x 1080), 0,3 megapixelu 4:3 (640 x 480)

Velikost fotografie (režim filmu)

 • M: 10,3 megapixelu 16:9 (4288 x 2408)
 • S: 2,1 megapixelu 16:9 (1920 x 1080)

Velikost fotografie (duální záznam)

 • M: 10,3 megapixelu 16:9 (4288 x 2408)
 • S: 2,1 megapixelu 16:9 (1920 x 1080)

Progresivní režim

 • XAVC S 4K: 30p/24p, progresivní záznam
 • XAVC S HD: 60p/30p/24p, progresivní záznam
 • AVCHD: 60p/24p, Progresivní záznam
 • Mp4: 30p, postupné nahrávání


Audio
Mikrofon Vestavěný mikrofon s funkcí zoomu
Formát záznamu zvuku

 • Dolby® Digital 5.1k, Dolby® Digital 5.1Creator
 • Dolby® Digital Stereo (2 kanály), Dolby® Digital Stereo Creator
 • MPEG-4 AAC-LC 2 kanály
 • MPEG-4 lineární PCM 2k (48 kHz / 16 bitů)

Redukce šumu větru Ano (Zap./Vyp.)
Reproduktor Monofonní mikrofon

Rozhraní
Vstupní a výstupní konektory Výstup 4K (výstup HDMI), patice pro příslušenství, VSTUP DC, konektor HDMI, konektor pro sluchátka, víceúčelový konektor / konektor Micro USB, výstup pro kompozitní video, stereofonní minikonektor
Wi-Fi® Ano
NFC™ Ano
Kryt objektivu Auto (Automaticky)

Přehrávání
Režimy přehrávání

 • Zvýraznění Movie Maker
 • Přehrávání ve Full HD s převzorkováním na rozlišení 4K
 • Funkce zkráceného přehrávání Trimming Playback
 • Prezentace (fotografie)


Výkon
Dodávaná baterie Dobíjecí baterie (NP-FV70)
Nabíjení přes rozhraní USB Ano
Spotřeba energie (hledáček) 4K: 5,6 W
Spotřeba energie (displej LCD) 4K: 5,6 W

Záruka 24 měsíců
Snímací čip
Exmor R CMOS
2.3 1/"
8.3 Mpx
4K (3840x2160)
Objektiv
10 x
120 x
Ostření automatické
29.8 mm
298 mm
1,8-3,4 f/
Displej a hledáček
barevný hledáček
Rozlišení hledáčku 1555200 pix
3 "
921600 pix
Konektivita a rozhraní
Ano
Ano
Ne
Ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Formát záznamu video AVCHD
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 7.1 cm
Výška výrobku 7.8 cm
Hloubka výrobku 15.5 cm
Hmotnost výrobku 0.7 kg
Rozměry balení
Šířka balení 16.0 cm
Výška balení 13.0 cm
Hloubka balení 18.1 cm
Hmotnost balení 1.5 kg
Více informací Méně informací

Příslušenství k tomuto produktu